Wspólnie ze "Słoneczkami" postanowiliśmy pożegnać zimę, by na dobre zagościła u nas kolorowa i ciepła wiosna. Każda z grup zrobiła Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Wspólne zabawy przy wiosennej muzyce sprawiły wszystkim dużo radości. 

Czytaj więcej: Żegnamy zimę

W marcu "Stokrotki" brały udział w zajęciach ekologicznych w scenerii ekspozycji interaktywnej "Warta - rzeka życia". Podczas zajęć przedszkolaki poznały rodzaje zanieczyszczeń rzeki oraz sposoby jej oczyszczania. Dowiedziały się, przez jakie województwa i miasta przepływa Warta i jaka jest jej długość.  Poznały również mikroorganizmy oraz  faunę rzeki. Dzięki dioramie mogły przekonać się jak wygląda życie w rzece. Natomiast model obiegu wody w przyrodzie pomógł utrwalić "Stokrotkom" wiadomości na ten temat. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe zajęcia. 

Czytaj więcej: Interaktywna ekspozycja "Warta rzeka życia"

W styczniu "Stokrotki" odwiedziły Miejską Bibliotekę w Sieradzu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki poznały historię powstania książki o Kubusiu Puchatku i wysłuchały opowieści ze Stumilowego lasu. Z radością obejrzały przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek i balonik". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!!!

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka w Miejskiej Bibliotece