W marcu "Stokrotki" brały udział w zajęciach ekologicznych w scenerii ekspozycji interaktywnej "Warta - rzeka życia". Podczas zajęć przedszkolaki poznały rodzaje zanieczyszczeń rzeki oraz sposoby jej oczyszczania. Dowiedziały się, przez jakie województwa i miasta przepływa Warta i jaka jest jej długość.  Poznały również mikroorganizmy oraz  faunę rzeki. Dzięki dioramie mogły przekonać się jak wygląda życie w rzece. Natomiast model obiegu wody w przyrodzie pomógł utrwalić "Stokrotkom" wiadomości na ten temat. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe zajęcia.

Czytaj więcej: Interaktywna ekspozycja "Warta rzeka życia"

W styczniu "Stokrotki" odwiedziły Miejską Bibliotekę w Sieradzu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki poznały historię powstania książki o Kubusiu Puchatku i wysłuchały opowieści ze Stumilowego lasu. Z radością obejrzały przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek i balonik". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!!!

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka w Miejskiej Bibliotece

Mikołajki, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień  w roku. W tym dniu odwiedziły  nas dzieci ze Szkoły Podstawowej  Nr 4 i  czytały  „mikołajkowe" bajki. Później odwiedził nas Święty Mikołaj, który zostawił  wspaniałe prezenty.

Czytaj więcej: Mikołajki

W ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych dni" tata Hani przypomniał i utrwalił dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na chodniku, drodze oraz podczas jazdy na rowerze. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę podczas wspólnej gry "Znaki". Za dobrze wykonane zadanie otrzymały opaski odblaskowe oraz inne drobne prezenty. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Wizyta taty Hani

W ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych drzwi" mama Helenki podzieliła się swoją pasją jaką jest "stepowanie". Dzieci dowiedziały się co to jest stepowanie i jak wyglądają buty do tego niezwykłego tańca. Miały nie tylko możliwość przymierzania butów, ale również nauczyły się podstawowych kroków tanecznych oraz krótkiego układu do piosenki pt. "Pada śnieg". Wspólnie obejrzały występ grupy tanecznej "Tip Tap", gdzie tańczyła mama naszej Helenki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Wizyta mamy Helenki