Naszą grupe w konkursie " Oszczędzaj wode " reprezentowały:Lenka, Apolonia i Zuzia. Gratulacje!!! ( więcej o konkursie w aktualnościach)

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.Tego dnia maluszki przyszły do przedszkola ubrane w różne odcienie zieleni. Przekazaliśmy w tym dniu prace konkursowe do oceny, omawiając ich symbolikę, rozmawialiśmy o tym jak chronić Ziemię by była zdrową, zielono-błękitna planetą.Przypomnieliśmy sobie co trzeba robic, aby było przyjemnie w bliższym i dalszym otoczeniu.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w maluszkach

22 marca odbywają się obchody „Światowego Dnia Wody”, to też jedno z zadań projektu ekologicznego „Czas na nową modę, szanujemy wodę” realizowanego w naszym przedszkolu w tym roku szkolnym.

W tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko - były kropelkami wody. Obejrzały film „Niezwykła podróż kropelki”, poznały sposoby racjonalnego korzystania z wody i wspólnie wykonały plakat pod hasłem: „ Oszczędzając wodę, dajesz życie przyrodzie”.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody w maluszkach

W  czwartek 25 lutego nasze przedszkole odwiedził chemik i fizyk, podróżnik pan Grzegorz B. który przeprowadził zajęcia warsztatowe dla dzieci pt."Eksperymenty z wodą". Dzieci miały możliwość eksperymentowania i doświadczania rożnych właściwości wody przy użyciu różnych przyrządów.

Czytaj więcej: Ciekawe eksperymenty

Raz w miesiącu maluszki oglądają Audycje Muzyczną prowadzoną przez Pana Witka w roli głównej i Panią Małgosię. Dzieci poznają brzmienie i wygląd różnych instrumentów muzycznych, mają okazję zatańczyć, wysłuchać i zobaczyć ciekawe opowieści i filmy a wszystko związane jest z muzyką.

Czytaj więcej: Audycja Muzyczna

Podczas sesji zdjeciowej w dniu 08.03.2021r., dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca fotografa. Poznały sprzęt,którm  posługuje się fotograf, dowiedziały się  jak w fotografowaniu ważne jest oświetlenie no i oczywiście jak trudne jest pozowanie do zdjęć.

Maluszki na jedym z zajęć poznawały właściwości wody i ziemi.
Dopasowywały też który z proponowanych obrazków z różnych względów pasuje do świata wodnego a który do ziemi.
Z zadaniem tym poradziły sobie bardzo dobrze.Poruszana tematyka sprzyjała założeniu kącika przyrodniczego.
Jak na poczatek zalaliśmy listy z nasionami wodą, potem zasypiemy ziemią i na efekt końcowy
poczekamy 3 miesiące.Zyczymy sobie powodzenia:)

Czytaj więcej: Ziemia i woda