Głównym celem "warzywnego tygodnia" było wyrabianie u naszych "Myszek" prozdrowotnych nawyków. Podczas zabaw i zajęć Maluszki miały okazję sprawdzić, jak wyglądają w środku i jak pachną wybrane warzywa. Jakie było ich zdziwienie, gdy dowiedziały się, że frytki są z ziemniaków ;-)  Przedszkolaki porównywały również wielkość i wagę niektórych z warzyw. Podczas zabawy z chustą animacyjną gotowały zupy z wybranych jarzyn utrwalając ich nazwy i kolory. Na zakończenie tygodnia "Myszki" wykonały piękne "wydzierane" marchewki. Dziękujemy Rodzicom za zaopatrzenie warzywnego kącika!

Czytaj więcej: Warzywne zajęcia

Głównym celem "owocowego tygodnia" było wyrabianie u naszych Maluszków prozdrowotnych nawyków. Podczas zajęć i zabaw dzieci poznały wygląd, zapach, smak i nazwy wybranych owoców. Największą radość sprawiło "Myszkom" przygotowanie i degustacja owocowych szaszłyków.

Czytaj więcej: "Owocowe zajęcia"

Ozdabiając sukiienkę Pani Jesieni "Myszki" ćwiczyły swoje małe rączki. Na początku wycinały z papieru kolorowe liście. Okazało się, że posługiwanie się nożyczkami wcale nie jest takie trudne. Większość Maluszków postanowiła dłużej pobawić się w wycinanie. Wielkie brawa dla nich!!! Następnie przedszkolaki naklejały powycinane liście i przygotowane z paieru "skarby" jesieni. Tak powstała kolorowa pani Jesień, która ozdobi naszą przedszkolną salę.

Czytaj więcej: Suknia Pani Jesieni

24 września "Myszki" zamieniły się w małych detektywów i szukały oznak jesieni w przedszkolnym ogrodzie. Chociaż jesień dopiero się zaczęła przedszkolaki znalazły wiele jesiennych skarbów, które ozdobią nasz kącik przyrodniczy. Podglądanie przyrody bardzo spodobało się ciekawym świata Maluszkom.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu jesieni

21 września "Myszki" uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Maluchy świętowały swój dzień podczas radosnych zabaw z clownem. Były zabawy integracyjne przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i balonami i tatuaże. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Pierwsze wspólne świętowanie sprawiło "Myszkom" wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Odpoczynek to bardzo ważny element dnia wszystkich kilkulatków. "Myszki" chętnie przebierają się w piżamki, by chwilkę odpocząć na swoich leżaczkach.

Czytaj więcej: Leżakujemy