W lutym "Stokrotki" w ramach preorientacji zawodowej poznały zawód fryzjera . W stworzonym kąciku tematycznym,  podczas zabaw każdy choć przez chwilkę mógł być fryzjerem. W ruch poszły szczotki, grzebienie, pędzelki do farb, wałki i papiloty. Nie zabrakło również lokówki i prostownicy. Okazało się również, że fryzjerskie akcesoria doskonale nadają się do zabaw plastycznych. 

Czytaj więcej: Poznajemy zawody - fryzjer

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci bal. 4 lutego już od rana w przedszkolu pojawiły się poprzebierane w kolorowe stroje dzieci. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, rycerzy, policjantów, piratów, Spider-Men'ów i wielu bohaterów znanych bajek.  Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej pełnej zabawy atmosferze.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!!! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

17 grudnia nasza sala zapełniła się gośćmi a to wszystko za sprawą Bożonarodzeniowego spotkania, podczas którego wspólnie ubieraliśmy choinkę, robiliśmy świąteczne aniołki i śpiewaliśmy kolędę. "Stokrotki" zaprezentowały przed bliskimi swoje umiejętności i zdolności podczas krótkiego występu artystycznego. Tak wyjątkowe spotkanie nie mogło się obyć bez świętego Mikołaja, który przyszedł z workiem pełnym prezentów. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie podczas świątecznego spotkania. 

Czytaj więcej: Spotkanie Bożonarodzeniowe

30.10.2019 roku na długo pozostanie w pamięci "Stokrotek". Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe, tańce a na zakończenie obietnica  bycia grzecznym, uśmiechniętym i dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Katarzyna Fontowicz dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał od pani dyrektor dyplom pasowania. "Stokrotki" otrzymały również nowe zabawki do sali oraz  drobny upominek od rodziców.

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

                   ZAPROSZENIE !!!

     Kochana Mamusiu i Kochany Tato,
     będę przedszkolakiem, co powiecie na to?
     Podczas pasowania, złożę przyrzeczenie,
     a teraz Wam daję ważne zaproszenie!!!

Dzieci z grupy "Stokrotki" mają zaszczyt zaprosić rodziców na uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka", która odbędzie się 30 października 2019 roku o godzinie 10:30 !!!