Podczas zajęć rytmiczno-umuzykalniających "Słoneczka" eksperymentowały dźwiękami. Szklane naczynia napełniane wodą zamieniły się w instrumenty. Okazało się, że wysokość dźwięku zależy nie tylko od rodzaju naczynia ale równkież od ilości wody. 

Czytaj więcej: Eksperymenty dźwiękiem

Wspólnie ze "Stokrotkami" postanowiliśmy pożegnać zimę, by na dobre zagościła u nas kolorowa i ciepła wiosna. Każda z grup zrobiła Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Wspólne zabawy przy wiosennej muzyce sprawiły wszystkim dużo radości. Dziękujemy starszakom za wspaniałą lekcję współpracy!!!

Czytaj więcej: Żegnamy zimę

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i dobrą zabawą. "Słoneczka" z wielką przyjemnością uczestniczyły w karnawałowym balu ciesząc się ze wspólnej zabawy. Tego dnia dzieci miały możliwość przeistaczania się w ulubionych bohaterów oraz nawiązywania więzi ze wszystkimi przedszkolakami. 

Czytaj więcej: Karnawał 2019

W ramach programu autorskiego D.M. „W świecie plastyki” dzieci  poznają ,   eksperymentują i wykonują prace  różnego rodzaju technikami  plastycznymi, które pozwalają uzyskać ciekawe  tła. Barwne tła inspiracją do  dalszych prac plastycznych, pobudzają wyobraźnię i  uczucia estetyczne.

Czytaj więcej: W świecie plastyki

Kolejny "ważny dzień" w grupie. Tym razem były to urodziny Julii, Oskara, Milenki, Roberta, Zuzi Sz. i Franka. W ramach współpracy z rodzicami wspólnie zorganizowano urodziny. Były słodkości i dużo dobrej zabawy!!!

Czytaj więcej: Urodziny2

23.01.2019r.  w naszej grupie „Słoneczek” przyjmowaliśmy wspaniałych gości, byli to nasze Babcie i Dziadziusiowie. Staraliśmy się bardzo, by ten dzień zapisał się w ich pamięci jako wyjątkowy. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy i recytowaliśmy wierszyki o tym, jak bardzo ich kochamy i potrzebujemy.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

„Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie..” -  tak zaczynamy gimnastykę, którą dzieci bardzo lubią, zwłaszcza gdy wykorzystujemy różnego rodzaju przybor , przeszkody, tory do przebycia.

Czytaj więcej: Gimnastyka

Zanim odbyły się warsztaty plastyczne dzień wcześniej musieliśmy przygotować materiał -  zamoczyć drobno podarty papier, gazety. Był to bodziec do tego, by pobawić się makulaturą . Gazety darliśmy w rytm  Zorby a powstały nieład musieliśmy posprzątać do muzyki  Beny Hilla. Była super zabawa a potem warsztaty, na których dowiedzieliśmy się jak zrobić masę papierową i wykonać niej dzieło sztuki.

Czytaj więcej: Czerpanie papieru

Mikołajki, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przed śniadankiem koleżanki ze Szkoły Podstawowej  czytały nam "mikołajkowe" bajki. Później odwiedził nas Święty Mikołaj, który zostawił nam wspaniałe prezenty. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Mikołajki

W grudniu wraz z innymi przedszkolakami włączyliśmy się w akcję charytatywną organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębołęce. Spotkanie ze strażakami stało się okazją do zapoznania się z tym niezwykłym zawodem. 

Czytaj więcej: Pomagamy

OGŁOSZENIE

 Bardzo proszę, by chłopcy w piątek 25.01.2019r. przyszli ubrani odświętnie (eleganckie spodnie, koszule, mile widziane muszki lub krawaty), dziewczynki miały na sobie białe rajstopy (pozostałą część garderoby zapewnia przedszkole).

 

Śniadanie w tym dniu zostanie podane  wcześniej  - czyli o 8.40.
Bardzo proszę o punktualne przybycie.

                                                     Wychowawczyni Dorota M.

W ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych drzwi", dzięki współpracy z rodzicami w grupie odbyło się "Spotkanie z MIkołajem". Słoneczka wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe i ubrały świąteczne drzewko. Dekorowały pierniczki, które wzbogaciły przygotowany poczęstunek. Dzieci zaprezentowały również krótki program artystyczny, przygotowany specjalnie na przybycie "niezwykłego" gościa, który wręczył przedszkolakom  upominki i zapraszał do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie "Słoneczka" zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy tanecznej. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego spotkania!!!

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

W listopadzie w naszej grupie w ramach współpracy z rodzicami organizowany był rodzinny konkurs plastyczny pt. "100 lat Niepodległości!!!". Konkurs organizowany z  okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcał "Słoneczka" do rodzinnej działalności artystycznej a przede wszystkim budował u dzieci poczucie tożsamości narodowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy uczestnikom: Zuzi Sz., Lence, Frankowi, Antosiowi i Igorkowi. !!! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i  wspieranie patriotycznych postaw swoich pociech !!!

Czytaj więcej: Rodzinny konkurs plastyczny "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI !!!"

W listopadzie obchodziliśmy urodziny Zosi, Kornelki, Judytki, Krzysia i Przemka. W ramach współpracyz rodzicami wspólnie zorganizowano urodzinowy bal. Były słodkości i dużo dobrej zabawy!

Czytaj więcej: Urodziny

 15.11.2018r zwiedzaliśmy Teatr Miejski Sieradzu  od kulis. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają i jak nazywają  się pomieszczenia w teatrze. Zaczęliśmy od szatni, pan Tomek pokazał nam aktualną wystawę obrazów abstrakcyjnych  w holu teatru. Byliśmy w pomieszczeniach.: garderoba  - wiemy jak do teatru wwożone są wielkie dekoracje, kieszeń, balkon, scena, widownia oraz poznaliśmy prace dźwiękowca i oświetleniowca. Pan Wojtek i Pan Darek z pasją opowiadali o urządzeniach, na których pracują jednocześnie prezentując efekty dźwiękowe i świetlne oraz inne ciekawostki, które niezbędne są w teatrze podczas spektaklów, bajek i in. występów. O wszystkim opowiadała i oprowadzała nas Pani Małgosia, która również profesjonalnie zapowiedziała nasz występ dla grupy „Pszczółek”. Dziękujemy pracownikom teatru za wiedzę której nam dostarczyli!!! Dziękujemy również Mamie Marysi za umówienie wizyty!!!

Czytaj więcej: W teatrze inaczej

Rodzice Zosi i Korneli  przeprowadzili warsztaty na temat zdrowia. Zachęcali dzieci do spożywania dużej ilości owoców pod różnymi postaciami. Dzieci poznały zasady działania wolnoobrotowej wyciskarki soków. Proces takiej produkcji soków pozwala na zachowanie największych ilości wartości odżywczych a tym samym dostarczenie dużej ilości witamin i błonnika, niezbędnych dla zdrowia. Dzieci samodzielnie wrzucały do wyciskarki przyniesione przez siebie pomarańcze, no a potem degustacja przygotowanych świeżych soków. Były pyszne i bardzo różniły się od tych kupowanych w sklepie.
Dziękujemy Rodzicom dziewczynek za poświęcony czas , przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz pyszne soki!!!

Czytaj więcej: Soki, soczki...

 Podczas zajęć  integracyjnych z grupą 6-latków dzieci bawiły się w mini kino. Kupiły bilety w kasie, odczytywały numer rzędu i miejsca, odpowiednio je zajmując. Poznały zasady zachowania się w kinie. Obejrzały klasykę bajek animowanych: „Bolek i Lolek”.

Czytaj więcej: Mini-KINO

W ramach przygotowań do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości "Słoneczka" z radością uczestniczyły w zajęciach o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki obejrzały film "Polak Mały", dzięki któremu poznały symbole narodowe. Wykonały piękne prace plastyczne, które zostały wykorzystane do dekoracji sali. Podczas uroczystej akademii zaśpiewały piosenkę o niepodległości. 

Czytaj więcej: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Podczas zajęć rytmiczno-umuzykalniających "Słoneczka" eksperymentowały ruchem. W trakcie zabaw tanecznych z rekwizytem doskonaliły umiejętność współdziałania w parach a przede wszystkim poprzez improwizację ruchową rozwijały wrażliwość muzyczną. Taniec i zabawy przy muzyce sprawiają "Słoneczkom" dużo radości.

 

Czytaj więcej: Rytmika

We wtorek  byliśmy w  rozgłośni radiowej „Nasze Radio”. Poznaliśmy prace prezenterów radiowych, urządzenia na których pracują, usłyszeliśmy w jaki sposób operuje się konsolą podczas  nadawania wiadomości . Dzieci mogły na żywo pozdrowić słuchaczy, rodziców, zaśpiewać piosenki, zapytać o interesujące je tematy, udzielić wywiadu.Było ciekawie i interesująco.  Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Dziękujemy Mamie Uli za umówienie wizyty!

Czytaj więcej: Tu rozgłośnia "Nasze Radio"

Rozmawiając o bezpieczeństwie postanowiliśmy praktycznie sprawdzić umiejętność, czujność i sposób przechodzenia przez jezdnię w miejscach bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją. Wybraliśmy się na skrzyżowanie ulic Aleja Pokoju i Jana Pawła II. Po drodze dzieci nazywały napotkane znaki drogowe i objaśniały, co one oznaczają. Wiedza oraz sposób przechodzenia przez ulicę wypadły bardzo dobrze. Dzieci mają dużą świadomość poczucia bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej: Na skrzyżowaniu