W naszej sali założyliśmy „Ogródek na oknie”  mamy tam hodowlę   szczypiorku , koperku, pomidorków koktajlowych i sadzonki pelargonii. Teraz obserwujemy codziennie  co zmienia się  w skrzynkach z roślinami.

Czytaj więcej: Kącik zieleni

Chłopcy z grupy Biedronki to  wspaniali konstruktorzy, ch dzieła zaskakują i inspirują do tworzenia inne dzieci.

W  czwartek 25 lutego nasze przedszkole odwiedził pan Grzegorz Boryca ,który przeprowadził zajęcia warsztatowe dla dzieci pt."Eksperymenty z wodą". Dzieci miały możliwość eksperymentowania i doświadczania  rożnych właściwości wody,  miedzy  innymi  sprawdziły przesiąkanie wody przez różne podłoża,, dowiedziały się jak rozpuszczają  się w wodzie różne substancje. Starszaki dokonywały filtrowania  i przepompowywania wody. To był  bardzo inspirujące zajęcia .

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne

Temat zwierząt na sawannie był inspiracją do bardzo ciekawej pracy plastycznej pt. "Zachód słońca nad sawanną ".

Dzieci z grupy „Biedronki”  bardzo lubią nowe zabawy i ciągle coś tworzą , rysują , budują, malują .
Ostatnio bardzo zaangażowały się w tworzenie gier ściganek na dużym formacie.

Czytaj więcej: Tworzenie gry

W ramach realizacji  zadań projektu ekolologicznego pt. "Czas na nową modę - sznujmy wodę!" "Biedronki" brały udział w warsztatach podczas których poznały sekrety roślin i zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym. Przeprowadzane podczas warsztatów doświadczenia i eksperymenty z wodą utrwaliły wiedzę przedszkolaków na temat wykorzystywania wody w codziennym życiu, sposobów jej zanieczyszczania i co najważniejsze sposobów jej oszczędzania.

Czytaj więcej: Ekologiczne warsztaty

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie pierników. Dzieci z grupy "Biedronki" jak co roku o tej porze zabrały się do pracy. Nie sprawdziło się powiedzenie: "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść"...Jak widać pierniczki dzieciom bardzo się udały, mniam!

Czytaj więcej: Świąteczne pierniczki

Na ten dzień dzieci oczekiwały juz od dawna, z zapałem śpiewały piosenki i uczyły sie wierszy o Mikołaju. I w końcu 7 grudnia w poniedziałek  po  śniadaniu  usłyszeliśmy dzwonek i pukanie do drzwi. Najpierw wielkie  niebieskie  pudło,a za nim Mikołaj w towarzystwie Pani  dyrektor. Były brawa, rozmowy o grzeczności, piosenki dla Niezwykłego gościa i  prezenty.

Czytaj więcej: Mikołajki