26.11.2019r. swój ważny dzień obchodziły dzieci: Krzyś, Franek, Milena, Zosia, Kornela, Marcel.
Konkursy, upominki, poczęstunek, zabawa przewijały się przez cały dzień. Stworzyliśmy miłą, ciepłą atmosferę, w której dzieci poczuły się szczęśliwe. Bardzo dziękujemy mamie Franka za pomoc w grupie oraz pozostałym rodzicom dzieci wyżej wymienionych za produkty do poczęstunku.

Już 14.01.2020r. swój ważny dzień obchodzić będą: Julia, Zuzia Sz., Robert, Igor, Mateusz, Lena W.

Czytaj więcej: "Mój ważny dzień"

W ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych drzwi" 22.11.2019 r. z grupą harcerek gościł u nas w grupie Druh Maciej (tata Tomka). Dzieci zdobyły podstawową wiedzęna temat harcerstwa tj. rodzaje symboli (lilijka, płomień, krzyż), strój, odznaczenia, stopnie harcerskie, wyposażenie (śpiwór, niezbędnik, menażka i inne). Dzieci dokładnie mogły zobaczyć, co znajduje się w apteczce harcerza i do czego służą poszczególne rzeczy. Wspólnie też bawiliśmy się i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Bardzo dziękujemy Tacie Tomka za przybycie i zorganizowanie tak pouczającej lekcji o harcerstwie a tym samym wzbogacenie naszej wiedzy!

Czytaj więcej: Płonie ognisko i szumią knieje...

JA, MAŁY ZUCH!
W PRZYJAŹŃ BARDZO WIERZĘ,
NIGDY NIE UDERZĘ!
KAŻDEMU POMOGĘ
TYLE, ILE MOGĘ,
UPRZEJMY I MIŁY
BĘDĘ W KAŻDEJ CHWILI.
I NIE BĘDĘ KŁAMAŁ,
WIN NA INNYCH ZGANIAŁ!
CO MI PANI POWIE,
WYSŁUCHAM I ZROBIĘ

PROŚBA DZIECKA
wg JANUSZA KORCZAKA

Czytaj więcej: Prawa dziecka

W ramach realizacji programu ekologicznego "Dzieciom jest wesoło, gdy czyste powietrze w koło" 12.11.2019 roku dzieci z grupy "Słoneczek" wybrały się na wycieczkę do Bełchatowa. PGE Giganty Mocy Bełchatów to warsztaty ekologiczne połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.  Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konsekwencji nieracjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz wyrabianie nawyków oszczędzania prądu w środowisku domowym i przedszkolnym.

Czytaj więcej: Giganty Mocy Bełchatów - realizacja projektu ekologicznego

Regulamin wycieczki do „Giganty Mocy” w Bełchatowie

1. Organizator: „Słoneczne przedszkole” Przedszkole nr 4 w Sieradzu
2. Koordynator: Paulina Włodarczyk, Jagoda Janiak
3. Termin: 12.11.2019r.
4. Uczestnicy: Grupa IV – Biedronki - 5-latki, Grupa V – Słoneczka – 6-latki
5. Wyżywienie: zapewnia przedszkole. W związku z wczesnym wyjazdem  prosimy, aby dzieci zjadły śniadanie w domu. Drugie śniadanie dzieci zjedzą dopiero w Bełchatowie.
6. Kierownik wycieczki: Iwona Sobańska

Czytaj więcej: Regulamin wycieczki do Bełchatowa

Nasza sala zaopatrzona jest w  tablicę interaktywną, która urozmaica nasze zajęcia, pozwala ćwiczyć kreślenie poznanych liter zgodnie z właściwym kierunkiem, rozwijać spostrzegawczość wzrokową, poznawać świat z innej perspektywy.

Czytaj więcej: Tablica interaktywna

W ramach projektu edukacyjnego "Dzieciom jest wesoło, gdy czyste powietrze wkoło" 01.10.2019 roku grupa Słoneczka i Biedronki  wyjechały do Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu. Pani Mirosława G. przeprowadziła żywą lekcję przyrody w ciekawy i zabawny sposób opowiadając o roślinach i owadach (osa, biedronka, pszczoła, mrówka, komar).

Czytaj więcej: Wycieczka

Pewnego ranka, postanowiliśmy zobaczyć jak wyglądają warzywa w środku.

Rozpołowione owoce czy warzywa wydzielają lepszy aromat, dlatego też oprócz doznań wzrokowych i dotykowych dzieci miały możliwość odczuć ich aromat. Jak się okazało nie wszystkim zapachy przypadły do gustu .

Czytaj więcej: Jak pachną warzywa?