W ramach realizacji  zadań projektu ekolologicznego pt. "Czas na nową modę - sznujmy wodę!" "Biedronki" brały udział w warsztatach podczas których poznały sekrety roślin i zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym. Przeprowadzane podczas warsztatów doświadczenia i eksperymenty z wodą utrwaliły wiedzę przedszkolaków na temat wykorzystywania wody w codziennym życiu, sposobów jej zanieczyszczania i co najważniejsze sposobów jej oszczędzania.

Czytaj więcej: Ekologiczne warsztaty

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie pierników. Dzieci z grupy "Biedronki" jak co roku o tej porze zabrały się do pracy. Nie sprawdziło się powiedzenie: "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść"...Jak widać pierniczki dzieciom bardzo się udały, mniam!

Czytaj więcej: Świąteczne pierniczki

Na ten dzień dzieci oczekiwały juz od dawna, z zapałem śpiewały piosenki i uczyły sie wierszy o Mikołaju. I w końcu 7 grudnia w poniedziałek  po  śniadaniu  usłyszeliśmy dzwonek i pukanie do drzwi. Najpierw wielkie  niebieskie  pudło,a za nim Mikołaj w towarzystwie Pani  dyrektor. Były brawa, rozmowy o grzeczności, piosenki dla Niezwykłego gościa i  prezenty.

Czytaj więcej: Mikołajki

We wtorek 10 listopada "Biedronki" uczestniczyły w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 stojąc na baczność z powagą i dumą odśpiewały czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję MEN "Szkoła do hymnu". By wyrazić szacunek do symboli narodowych przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły szatnię przedszkola. Uroczyste obchody narodowego święta są pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu.

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Poniedziałek - 21 września dzieci spędziły w przedszkolu szczególnie uroczyście.
Od rana trwała zabawa, najpierw w kącikach z ulubionymi kolegami, potem każdy przedszkolak proponował zabawę, którą lubi najbardziej i tak powstała lista życzeń do spełnienia w tym wyjątkowym dniu. Nauczyliśmy się krótkiej rymowanki:
"Każdy przedszkolak dobrze o tym wie, że kiedy wrzesień kończy się,
to od malucha aż do starszaka, każdy świętuje Dzień Przedszkolaka."

Były tańce przy muzyce, nie zabrakło naturalnie Maszynisty Zucha i Chihuahuy, bajki o przygodach Treflików. Dla podkreślenia wyjątkowego święta dzieci zrobiły sobie z pomocą pań tatuaże. Świętowanie zakończyło się pysznym, słodkim podwieczorkiem i pamiątkowymi medalami.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka