Od marca w związku z zaistniałą sytuacją oraz zawieszeniem zajęć w przedszkolu prowadziliśmy zajęcia zdalnie. Każdego dnia Rodzice otrzymywali propozycje zabaw i aktywności, by wspierać swoje dzieci w tym trudnym czasie. Pomimo odległości cały czas bawiliśmy i uczyliśmy się razem!!!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wielkie brawa dla Was a przede wszystkim dla naszych kochanych "Pszczółek", które wytrwale i z zaangażowaniem podejmowały nasze wyzwania i korzystały z naszych propozycji zabaw.
Dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia, dzięki którym radosny uśmiech pojawiał się na naszych twarzach!!!

Czytaj więcej: Zdalna nauka "Pszczółek"

03.03.2020 wycieczka do zakładu fryzjerskiego "Blask i styl" - zapoznanie z pracą fryzjerki, ubiorem oraz przyborami niezbędnymi do wykonywania zawodu. Ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu, wzbogacenie słownika dzieci o wyrazy związane z pracą fryzjera. Bardzo dziękujemy pani Marcie oraz pozostałym pracownikom za ciepłe przyjęcie, wspaniałe fryzury oraz miłą atmosferę!

Czytaj więcej: Z wizytą w salonie fryzjerskim "Blask i styl"

20.12.2019 Jasełka - przedstawienie dla rodziców w wykonaniu "Pszczółek". Śpiewanie kolęd, recytacja wierszy, składanie życzeń świątecznych. Rozbudzanie uzdolnień artystycznych dzieci. Tworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju. Odwiedziny Mikołaja - rozdanie prezentów, stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć, używanie form grzecznościowych. 

Czytaj więcej: Jasełka

16.12.2019 słuchanie bajek czytanych przez mamą Frania B. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań programu adaptacyjnego "Poczytaj mi bajkę". Dzieci uważnie słuchały bajek z serii Tupcio Chrupcio czytanych przez naszego gościa, następnie udzielały odpowiedzi na zadane pytania. Celem spotkania było upowszechnianie idei głośnego czytania. Budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Zachęcanie rodziców do głośnego czytania. Rozbudzanie wyobraźni dzieci. 

Czytaj więcej: "Poczytaj mi bajkę" 2

10.12.2019 wyjście do cukierni "Michalak" - poznanie pracy piekarza, cukiernika oraz różnych etapów produkcji ciasta. Dzieci miały możliwość zobaczenia od tzw. kuchni, pracy cukierników oraz zwiedzenia pomieszczeń. Na koniec każde dziecko otrzymało piernik z czekolady.

Czytaj więcej: Z wizytą w cukierni

28.11.2019 roku dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Sieradzu na zajęcia otwarte pt. "Obchodzimy święto Pluszowego Misia". Na początku dzieci wysłychały historii o powstaniu misia, następnie obejrzały bajkę wyświetlaną z projektora pt. Miś Koralgol. Pszczółki miały też okazję uczestniczyć w degustacji miodku. Następnie wzięły udział w zabawch przy muzyce "Jadą, jadą misie" itp. 

Czytaj więcej: Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Sieradzu

Dnia 27.11.2019 roku w naszym przedszkolu odwiedziła nas babcia Krzysia K. oraz tata Frania B. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań z programu adaptacyjnego "Poczytaj mi bajkę". Dzieci uważnie słuchały bajek czytanych przez naszych gości - Mikołaj, Wizyta u dziadka, Urodzinowy prezent, następnie udzielały odpowiedzi dotyczących treści bajek. Celem spotkania było dostrzeganie w bohaterach bajek cech, które wpływają na pozytywne kształtowanie osobowości dziecka (miłość, dobro, przyjaźń), uświadomienie dzieciom wartościowej roli bajek i baśni. Upowszechnianie idei głośnego czytania. Rozwijanie umiejętności koncentracji i skupienia uwagi u dzieci. Budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem oraz innymi członkami rodziny. Włączenie rodziców w życie przedszkola. Zachęcanie rodziców do głośnego czytania. Rozbudzanie wyobraźni i poszerzenie wiedzy o świecie. 

Czytaj więcej: "Poczytaj mi bajkę"

26.11.2019 Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Radia Łódź nad Wartą, przedszkolaki miały okazję zwiedzić pomieszczenia, w których pracują dziennikarze a także wziąć udział w wywiadzie i pozdrowić na wizji swoich najbliższych oraz całą społeczność przedszkolną. Na zakończenie dzieci zapozowały do wspólnego zdjęcia. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy dziennikarza stacji radiowej. Bardzo dziękujemy tacie Marceliny G. za pomoc w zorganizowaniu wycieczki! 

Czytaj więcej: Wycieczka do Radia Łódź nad Wartą

Święto Pluszowego Misia 25.11.2019 roku - w tym dniu Pszczółki przyniosły swoje ulubione misie, z którymi tańczyły a na koniec pozowały do zdjęć. Celem imprezy jest kształtowanie umiejętności współdziałania w sytuacji zabawowo-zadaniowej, zabawy integracyjne ze śpiewem, recytacja wierszy. Kształtowanie u dzieci konieczności poszanowania zabawek. 

Czytaj więcej: Święto Pluszowego Misia

18.11.2019 w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Kai. Dzieci wspólnie zaśpiewały "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Następnie solenizantka poczęstowała Pszczółki cukierkami. Impreza urodzinowa przebiegła w miłej atmosferze.

Czytaj więcej: Urodziny Kai

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci bal. 4 lutego już od rana w przedszkolu pojawiły się poprzebierane w kolorowe stroje dzieci. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, rycerzy, policjantów, piratów, Spider-Men'ów i wielu bohaterów znanych bajek.  Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej pełnej zabawy atmosferze.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!!! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

 

Dnia 15 listopada 2019 roku w grupie II "Pszczółki" odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście a wśród nich: rodzice dzieci, dziadkowie i oczywiście dyrektor naszego przedszkola - pani Katarzyna Fontowicz. Zanim dzieci otrzymały pasowanie, zaprezentowały gościom wszystko to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Były piosenki, tańce, wiersze a także gra na nietypowym instrumencie. Pszczółki złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane na przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Na koniec dzieci złożyły przysięgę przed rodzicami i paniami: "Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy. I uśmiechem powitamy, przychodzące po nas mamy".

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

Serdeczne podziękowanie dla mamy Oliwii Ch. za zorganizowanie wyjścia do kosmetyczki, przychodni "Zdrowie" oraz wycieczki do Naszego Radia!!!

07.11.2019r. dzieci z naszej grupy były na wycieczce w "Naszym Radiu". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą jaką wykonują dziennikarze radiowi. Dzieci miały mozliwość zwiedzenia pomieszczeń skąd nadawane są audycje radiowe i obserwacji ludzi podczas pracy. "Pszczółki" były zachwycone wszystkim, co zobaczyły, wykazały duże zainteresowanie i dociekliwość w poznawaniu pracy radiowców oraz sprzętu. Miały też możliwość przekazania życzeń dyrekcji, wszystkim pracownikom przedszkola oraz dzieciom za pośrednictwem radia. Na koniec zaśpiewały piosenkę o pszczółkach.W przedszkolu wszystkie dzieci rysowały to, co najbardziej podobało im się w Radiu. Po wycieczce każde z dzieci chce pracować w Radiu.

Czytaj więcej: Z wizytą w "Naszym Radiu"

30.10.2019r. Dziś w przedszkolu odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola Ania, które we wrześniu 2019 roku rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Absolwenci z naszego przedszkola chętnie odwiedzają naszą placówkę. Tradycją stały się częste odwiedziny, podczas których dzieci chętnie spotykają się z pracownikami, z kolegami i koleżankami, którym opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z przedszkolem i szkołą, a także wspólnie bawią się z nowymi kolegami. Podczas tych wizyt dzieci przynoszą książeczki wypożyczone z biblioteki szkolnej i prezentują swoje umiejętności czytelnicze przed naszymi przedszkolakami. Wspólnie spędzony czas, ciepłe wspomnienia i pamięć bardzo sobie cenimy, dlatego serdecznie zapraszamy ponownie. Bardzo dziękujemy Ani za tak owocny czas i miłe upominki dla naszej grupy!!! Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiamy ciepło grupa "Pszczółki", pani Paulina W. - wychowawca grupy oraz pani Dorotka M. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Anią

18. 10.2019 roku. Jesienne porządki w ogrodzie zajmują sporo czasu, ale są konieczne. Przed nastaniem mrozów trzeba bowiem dobrze przygotować ogród do zimy. Przed zakończeniem sezonu obowiązkowo należy usunąć opadłe, suche liście, przyciąć gałęzie drzew. Konieczne jest także okrycie przed mrozem wrażliwych krzewów.

Czytaj więcej: Jesienne prace w ogrodzie

16.10.2019 roku w ramach preorientacji zawodowej dzieci z naszej grupy odwiedziły pobliską przychodnię "Zdrowie". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z jej topografią, a także jej funkcjonowaniem, pracą lekarza pediatry oraz pielęgniarki. Pani pielęgniarka oprowadziła i zapoznała dzieci z przeznaczeniem pomieszczeń znajdujących się na terenie przychodni: rejestracją, gabinetem zabiegowym, gabinetem lekarskim. W gabinecie zabiegowym i pediatry na przedszkolaków czekała pani pielęgniarka, która pomogła zważyć i zmierzyć chętne dzieci. Chcąc zmniejszyć poziom stresu u dzieci wywołany zabiegami lekarskimi porozmawiały z panią doktor Papis o tym, jak postępować, by nie chorować i przyznały, że jeśli już tak się zdarzy to wiedzą, że należy pójść do lekarza i zażywać przepisane przez niego leki. Na koniec spotkania na wszystkie przedszkolaki czekała niespodzianka: naklejki z napisem "Dzielny pacjent", po czym usmiechnięte wróciły do przedszkola.
Cel główny: tworzenie więzi ze środowiskiem poprzez poznanie najbliższego otoczenia w czasie wycieczek do zakładów pracy i instytucji.
Cele operacyjne: dziecko:
- wie, na czym polega praca lekarza, pielęgniarki,
- wymienia sytuacje, w których należy pojść do lekarza, skorzystać z pomocy pielęgniarki,
- wie, jakie czynności lekarz wykonuje w czasie wizyty,
- zna przebieg wizyty u lekarza,
- wie, jakie przedmioty znajdują się w gabinecie lekarskim,
- zna nazwy specjalizacji lekarskich: pediatra,
- kształtuje postawę prozdrowotną.

Czytaj więcej: Z wizytą w przychodni "Zdrowie"

Dnia 15.10.2019 r. "Pszczółki" odwiedził specjalny gość - pies Nuka wraz ze swoim opiekunem panią Anną G. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Piesek zaprezentował kilka sztuczek: leżeć, siad, podskakiwanie i proszenie o karmę, oprócz tego pies przynosił zabawkę na komendę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Celem zajęć z dogoterapii jest:
- kształtowanie pozytywnych emocji dziecka w kontakcie z psem,
- wyzwalanie spontanicznej aktywności dziecka,
- wielopłaszczyznowe oddziaływanie psa na zmysły dziecka tj.: wzrok, słuch, dotyk, węch,
- ćwiczenie koncentracji uwagi,
- wzbogacanie zasobu słownictwa biernego i czynnego,
- poznawanie i wypowiadanie prostych komend np.: siad,
- relaksacja, wyciszanie emocji.

Czytaj więcej: Zajęcia z dogoterapii

05.10.2019 grupa "Pszczółki" wybrała się na wycieczkę autokarową do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu. Dzięki tej wycieczce dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda przyroda ożywiona i nieożywiona, a także poznać skutki zanieczyszczeń powietrza. Na koniec Pani Mirosława Gadaj zapoznała dzieci ze strukturą parku, występującymi tam gatunkami zwierząt, owadów, ich życiem i budową. 

Czytaj więcej: Ścieżka edukacyjna w parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu 

03.10.2019 dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się z wizytą do salonu kosmetycznego "Studio Para Ti" prowadzonego przez Panią Karolinę Malińską. Celem wizyty było poznanie zawodu kosmetyczki oraz pracy z nim związanej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny zakład kosmetyczny, poznały jego wyposażenie i sprzęt, którym wykonuje się różnorodne zabiegi między innymi na twarz, dłonie oraz stopy. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, co to znaczy sterylizacja i dlaczego należy to robić. Wycieczka do salonu była ciekawą lekcją, sprawiła wszystkim wiele radości oraz dostarczyła im nowych dośwaidczeń. 
Dziękujemy Pani Karolinie Malińskiej właścicielce salonu za miłe przyjęcie, oprowadzenie po swoim salonie a także za małe upominki przygotowane dla dzieci. 
Wychowawca grupy Paulina Włodarczyk

Czytaj więcej: Z wizytą w salonie kosmetycznym

Dnia 03.10.2019 dzieci z grupy "Pszczółki" wykonały własnoręcznie szaszłyki owocowe. 
"Robimy owocowe szaszłyki" - tworzenie przez dzieci szaszłyków owocowych wg własnego pomysłu, nabijanie przez nie kawałków owoców na wykałaczki. Przeliczanie przez dzieci (szacowanie), na którym szaszłyku jest więcej cząsteczek owoców, przeliczanie elementów (owoców) wykorzystanych do zrobienia jednego szaszłyka, przeliczanie szaszłyków przygotowanych przez grupę. Cele ogólne:
- promowanie zdrowego stylu życia, uświadamianie dzieciom znaczenia spożywania owoców dla zdrowia,
- zachęcanie dzieci do spożywania owoców oraz ich przetworów,
- uświadamianie dzieciom wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju,
- wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się,
- doskonalenie umiejętności współpracy w grupie,
- dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

Czytaj więcej: Owocowe szaszłyki

Wyjście do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu ze względu na poniedziałkowe warunki pogodowe zostało przełożone na piątek 04.10.2019. 

Dnia 20.09.2019 grupa "Pszczółki" wraz z wychowacą Pauliną Włodarczyk wzięła udział w akcji sprzątania świata. Dzieci przy użyciu jednorazowych rękawiczek sprzątały teren wokół przedszkola. Celem akcji było:
Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem i dewastacją najbliżeszgo środowiska przyrodniczego. 
Zwrócenie uwagi dzieci na problem ochrony środowiska przez używanie wielorazowych opakowań (materiałowe siatki na zakupy, butelki wielorazowego użytku itp.).
Poinformowanie dzieci o ogólnoświatowym Dniu śprzątania Świata i znaczeniu tej akcji dla życia na Ziemi.
Tworzenie atmosfery zadowolenia i radości z dobrze wykonanego zadania.
Kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska.
Oznakowane worki foliowe, rękawice zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Sieradza. Bardzo dziękujemy Pani kierownik referatu WIK-O Urszuli Pająk za zorganizowanie rękawiczek i worków, a także nadzór nad wykonywanym zadaniem. 

Czytaj więcej: Akcja Sprzątanie świata

Dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych to jeden z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytaucji zagrożenia, pożaru i do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, dnia 18.09.2019 grupa "Pszczółki" wraz z wychowawcą Pauliną Włodarczyk udała się na wycieczkę dydaktyczną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu. 
Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, uświadomienie dzieciom znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zachowań w miejscach publicznych.
Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Na koniec wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych, które odbywały się dawniej i które trwają teraz. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwośćprzymierzania kasków strażackich, wejście do wozu strażackiego oraz wspólne wykonanie zdjęć. 
Bardzo dziękujemy mamie Oliwki za pomoc w zorganizowaniu tak ciekawej wycieczki.

Czytaj więcej: Z wizytą u strażaków

Dnia 17.09.2019 grupa "Pszczółki" wraz z wychowawcą Pauliną Włodarczyk wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Celem wycieczki było: kształtowanie i rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych; kształtowanie poczucia szacunku dla książek; wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki; poznanie pracy bibliotekarza; wzbogacenie słownictwa dzieci dotyczącego tematu: Biblioteka. Na wstępie pracownik biblioteki opowiedział dzieciom,  jak należy się w niej zachować, następnie zadał dzieciom kilka pytań dotyczących tego, czym jest biblioteka i jak należy się w niej zachować? Następnie dzieci wysłuchały dwóch opowiadań o Grufallo i Misiu Tulisiu, czytanych przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała dzieciom kartę czytelnika oraz wyjaśniła, do czego ona służy. Oprowadziła dzieci między regałami i wskazała, gdzie znajdują się książki dla dzieci młodszych, starszych, encyklopedie, słowniki, a także przeprowadziła przedszkolaki sekretnym wejściem do biblioteki dla dorosłych czytelników i krótko nas po niej oprowadziła. Zaproponowała wzięcie udziału w akcji czytelniczej "Mała książka wielki człowiek" i zachęciła dzieci, by zapisały się z rodzicami do biblioteki. Każde dziecko otrzymało kartę biblioteczną i książeczkę.

Czytaj więcej: W bibliotece

Dnia 4 września (środa) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne.
Przewidywany czas spotkania to ok.1,5 godz.
Przebieg spotkania:
1. Sprawy organizacyjne.
2. Kierunki pracy przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.
3. Wybór trójek grupowych.
4. Podjęcie stosownych uchwał.