Tuż przed swiętami "Krasnale" wybrały się na spacer na sieradzki rynek, by obejrzeć świąteczne drzewko. Przedszkolaki wykorzystały wielką choinkę do zabawy matematycznej -  liczyły znajdujące się na niej ozdoby. 

Czytaj więcej: Spacer na rynek

ZAPROSZENIE !!!

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie bożonarodzeniowe pt. "Świąteczny czas", które odbędzie się 16.12.2019r. (poniedziałek) o godz. 14:30 w sali grupy III. 

                                                                             KRASNALE I PANIE

Czas trwania  spotkania ok 30 minut. 

12.12.2019 roku będziemy dekorować pierniczki. Ciasteczka upiecze Kajtuś z mamą w domu z okazji swoich urodzin. Po poczęstunku dzieci będą ozdabiały pierniczki, które zabiorą do domu. Proszę, by każde dziecko przyniosło materiały do dekoracji (pisaki, posypka, polewa) do 9 grudnia.

Bardzo proszę o podzielenie się z nami różnymi ozdobami choinkowymi (bombki, gwiazdki, łańcuchy itp.). Mamy dużą choinkę a mało świecidełek. 

Na spotkanie bożonarodzeniowe proszę przygotować dla dziewczynek białe sukienki lub białe spódniczk i bluzeczki, a dla chłopców ciemne spodnie i koszule w kratkę.

Bardzo dziękujemy tatusiowi Helenki za dwa piękne misie, które bardzo spodobały się dzieciom. "Krasnale" przytulają się do nich, bawią w chowanego, gotują dla misiów obiadki. Miś to super przyjaciel wszystkich dzieci. Bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej: Podziękowania!!!

25 listopada "Krasnale" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, dlatego przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami.  "Krasnale" świętowały wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami, a po powrocie do sali czekała na nich słodka niespodzianka. 

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

"Krasnale" wiedzą, że matematyka może być miłą i przyjemną zabawą. Tym razem do zabaw matematycznych podczas zajęć wykorzystaliśmy tablicę multimedialną, dzięki czemu przeliczanie i porównywanie wielkości zbiorów stało się jeszcze ciekawsze. Na zakończenie przedszkolaki ogladając program edukacyjny dla dzieci, wybrały się ze skrzatem Borówką na spacer po lesie. 

Czytaj więcej: Zabawy matematyczne z tablicą interaktywną

Wycieczka do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu była dla "Krasnali" nie tylko wspaniałą i wyjątkową lekcją przyrody ale również lekcją utrwalającą zasady bezpiecznego zachowania się podczas podróży autobusem. Przejazd autobusem sprawił dzieciom ogromną radość. 

Czytaj więcej: W autobusie

"Krasnale" doskonale wiedzą, że owoce są źródłem witamin, dlatego podczas zajęć wykonały przepyszne i zdrowe owocowe szaszłyki, które zajadały ze smakiem. Wykonanie owocowych przysmaków stało się okazją do porównywania wyglądu i smaku owoców krajowych i zagranicznych. 

Czytaj więcej: Owocowe szaszłyki

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Czy to w sali, czy w ogrodzie "Krasnale" uwielbiają zabawy swobodne, dzięki którym rozwijają swoje zainteresowania i zacieśniają więzi z rówieśnikami.

Czytaj więcej: Zabawy swobodne

Ze względu na poniedziałkowe warunki pogodowe wyjście do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu zostało przełożone na piątek 04.10.2019.

Dnia 5 września (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne.
Przewidywany czas spotkania to ok.1,5 godz.
Przebieg spotkania:
1. Sprawy organizacyjne.
2. Kierunki pracy przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.
3. Wybór trójek grupowych.
4. Podjęcie stosownych uchwał.