Od marca w związku z zaistniałą sytuacją oraz zawieszeniem zajęć w przedszkolu prowadziliśmy zajęcia zdalnie. Każdego dnia Rodzice otrzymywali propozycje zabaw i aktywności, by wspierać swoje dzieci w tym trudnym czasie. Pomimo odległości cały czas bawiliśmy i uczyliśmy się razem!!!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wielkie brawa dla Was a przede wszystkim dla naszych kochanych "Krasnali", które wytrwale i z zaangażowaniem podejmowały nasze wyzwania i korzystały z naszych propozycji zabaw.
Dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia, dzięki którym radosny uśmiech pojawiał się na naszych twarzach!!!

Czytaj więcej: Zdalna nauka "Krasnale"

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci bal. 4 lutego już od rana w przedszkolu pojawiły się poprzebierane w kolorowe stroje dzieci. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, rycerzy, policjantów, piratów, Spider-Men'ów i wielu bohaterów znanych bajek.  Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej pełnej zabawy atmosferze.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!!! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

W grudniu w naszej sali odbyło się Bożonarodzeniowe spotkanie, podczas którego "Krasnale" zaprezentowały przed najbliższymi krótki występ artystyczny. Tak wyjątkowe spotkanie nie mogło się odbyć bez świętego Mikołaja, który podarował dzieciom prezenty. Dziękujemy!!!!

Czytaj więcej: Jasełka 

Tuż przed swiętami "Krasnale" wybrały się na spacer na sieradzki rynek, by obejrzeć świąteczne drzewko. Przedszkolaki wykorzystały wielką choinkę do zabawy matematycznej -  liczyły znajdujące się na niej ozdoby. 

Czytaj więcej: Spacer na rynek

ZAPROSZENIE !!!

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie bożonarodzeniowe pt. "Świąteczny czas", które odbędzie się 16.12.2019r. (poniedziałek) o godz. 14:30 w sali grupy III. 

                                                                             KRASNALE I PANIE

Czas trwania  spotkania ok 30 minut. 

12.12.2019 roku będziemy dekorować pierniczki. Ciasteczka upiecze Kajtuś z mamą w domu z okazji swoich urodzin. Po poczęstunku dzieci będą ozdabiały pierniczki, które zabiorą do domu. Proszę, by każde dziecko przyniosło materiały do dekoracji (pisaki, posypka, polewa) do 9 grudnia.

Bardzo proszę o podzielenie się z nami różnymi ozdobami choinkowymi (bombki, gwiazdki, łańcuchy itp.). Mamy dużą choinkę a mało świecidełek. 

Na spotkanie bożonarodzeniowe proszę przygotować dla dziewczynek białe sukienki lub białe spódniczk i bluzeczki, a dla chłopców ciemne spodnie i koszule w kratkę.

Bardzo dziękujemy tatusiowi Helenki za dwa piękne misie, które bardzo spodobały się dzieciom. "Krasnale" przytulają się do nich, bawią w chowanego, gotują dla misiów obiadki. Miś to super przyjaciel wszystkich dzieci. Bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej: Podziękowania!!!

25 listopada "Krasnale" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, dlatego przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami.  "Krasnale" świętowały wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami, a po powrocie do sali czekała na nich słodka niespodzianka. 

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

"Krasnale" wiedzą, że matematyka może być miłą i przyjemną zabawą. Tym razem do zabaw matematycznych podczas zajęć wykorzystaliśmy tablicę multimedialną, dzięki czemu przeliczanie i porównywanie wielkości zbiorów stało się jeszcze ciekawsze. Na zakończenie przedszkolaki ogladając program edukacyjny dla dzieci, wybrały się ze skrzatem Borówką na spacer po lesie. 

Czytaj więcej: Zabawy matematyczne z tablicą interaktywną

Wycieczka do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu była dla "Krasnali" nie tylko wspaniałą i wyjątkową lekcją przyrody ale również lekcją utrwalającą zasady bezpiecznego zachowania się podczas podróży autobusem. Przejazd autobusem sprawił dzieciom ogromną radość. 

Czytaj więcej: W autobusie

"Krasnale" doskonale wiedzą, że owoce są źródłem witamin, dlatego podczas zajęć wykonały przepyszne i zdrowe owocowe szaszłyki, które zajadały ze smakiem. Wykonanie owocowych przysmaków stało się okazją do porównywania wyglądu i smaku owoców krajowych i zagranicznych. 

Czytaj więcej: Owocowe szaszłyki

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Czy to w sali, czy w ogrodzie "Krasnale" uwielbiają zabawy swobodne, dzięki którym rozwijają swoje zainteresowania i zacieśniają więzi z rówieśnikami.

Czytaj więcej: Zabawy swobodne

Ze względu na poniedziałkowe warunki pogodowe wyjście do parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu zostało przełożone na piątek 04.10.2019.

Dnia 5 września (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne.
Przewidywany czas spotkania to ok.1,5 godz.
Przebieg spotkania:
1. Sprawy organizacyjne.
2. Kierunki pracy przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.
3. Wybór trójek grupowych.
4. Podjęcie stosownych uchwał.