8 marca to wyjatkowy dzień w roku. W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie zabrakło też słodkich przyjemnosci i upominków dla każdego. 

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

W związku z realizowaną tematyką zajęć "Krasnale" sadziły roślinki, które wzbogacą ich kącik przyrodniczy. Teraz mogą obserwować cykl rozwoju roślin, niezapominając o codziennej pielęgnacji. 

Czytaj więcej: Sadzimy rośliny

Zimą "Krasnale" pamietają o ptakach i chętnie uzupełniają karmnik ptasimi smakołykami. Przedszkolaki dokarmiając ptaki uczą się dbać o środowisko naturalne. Ptasia stołówka daje dzieciom możliwość obserwowania ptaków, dzięki czemu "Krasnale" rozpoznają już wróbla, sikorkę czy gila. 

Czytaj więcej: Dokarmiamy ptaki

W styczniu "Krasnale" odwiedziły Miejską Bibliotekę w Sieradzu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki poznały historię powstania książki o Kubusiu Puchatku i wysłuchały opowieści ze Stumilowego lasu. Z radością obejrzały przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek i balonik". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!!!

Czytaj więcej: Z wizytą w Miejskiej Bibliotece w Sieradzu

W ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych dni" w grupie odbyło się spotkanie z Mikołajem. "Krasnale" wspólnie z rodzicami robiły ozdoby choinkowe i ubierały świąteczne drzewko. Przedszkolaki zaprezentowały również krótki program artystyczny, podczas którego zaprosiły rodziców do wsólnego kolędowania. Święty Mikołaj wręczył przedszkolakom małe upominki i zapraszał do pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego "niezwykłego" spotkania. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Radość z nowych zabawek była ogromna. Wszystkie "Krasnale" dziękują Świętemu Mikołajowi!!!

Czytaj więcej: Mikołajki

ZAPROSZENIE
"MAMO, TATO UBIERAMY CHOINKĘ"

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie, które odbędzie się 14.12.2018 r. (piątek) godz. 10:00 sala grupy I


    Będziemy wspólnie:
• robić ozdoby choinkowebi dekorować nimi drzewko (można przynieść swoje materiały i wykorzystać swoje pomysły);
• śpiewać piosenki i kolędy;
• słuchać wierszyków;
• spędzimy czas w świątecznej atmosferze.
Mile widziane są gotowe ozdoby choinkowe przyniesione przez rodziców.
Czas trwania spotkania ok. 1 godziny
                                                                                 KRASNALE I PANIE 

9 listopada "Krasnale" miały swoją pierwszą, wyjątkową uroczystość - "Pasowanie na przedszkolaka". Dla dzieci było to ogromne przeżycie ale trzymały się bardzo dzielnie. Podczas uroczystości maluszki zaprezentowały swoje umiejetnosci - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Teraz "Krasnale" mogą z dumą powiedzieć, że są PRZEDSZKOLAKAMI !!!

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka