W ramach realizacji programu ekologicznego "Dzieciom jest wesoło, gdy czyste powietrze w koło" 12.11.2019 roku dzieci z grupy "Biedronek" wybrały się na wycieczkę do Bełchatowa. PGE Giganty Mocy Bełchatów to warsztaty ekologiczne połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.  Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konsekwencji nieracjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz wyrabianie nawyków oszczędzania prądu w środowisku domowym i przedszkolnym.

Czytaj więcej: Giganty Mocy Bełchatów - realizacja projektu ekologicznego

Regulamin wycieczki do „Giganty Mocy” w Bełchatowie

1. Organizator: „Słoneczne przedszkole” Przedszkole nr 4 w Sieradzu
2. Koordynator: Paulina Włodarczyk, Jagoda Janiak
3. Termin: 12.11.2019r.
4. Uczestnicy: Grupa IV – Biedronki - 5-latki, Grupa V – Słoneczka – 6-latki
5. Wyżywienie: zapewnia przedszkole. W związku z wczesnym wyjazdem  prosimy, aby dzieci zjadły śniadanie w domu. Drugie śniadanie dzieci zjedzą dopiero w Bełchatowie.
6. Kierownik wycieczki: Iwona Sobańska

Czytaj więcej: Regulamin wycieczki do Bełchatowa

18 października był bardzo interesującym dniem dla grupy Biedronek. Pani Agnieszka, mama Maciusia zaprosiła nas do gabinetu stomatologicznego na ulicy Sarańskiej. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść aby były silne i zdrowe, jak prawidłowo używać szczoteczki i pasty. Każdy z przedszkolaków przymierzył się do fotela dentystycznego i jechał nim w górę i w dół. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty. Spotkanie było jednym z zadań wynikającym z realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkole otwartych drzwi” i miało formę warsztatu naukowego z udziałem specjalisty. Mamie Maciusia bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!!!

Czytaj więcej: Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

Dnia 5 września (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Forma spotkania: organizacyjno-informacyjna.

Przewidywany czas spotkania to ok.1,5 godz.
Cel spotkania:
1. Przekazanie informacji przez dyrektora i wychowawcę.
2. Wybór metod do współpracy w ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych drzwi".
3. Wybór rady grupy.
4. Zebranie opłat na ubezpieczenie dzieci.