W grudniu "Krasnale" odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą białą, brodę i dźwigał na plecach worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i pięknie uśmiechnięty. Pomimo braku białego puchu jak zwykle dotarł na czas. Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami a całe spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej  i radosnej atmosferze. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!!!

Czytaj więcej: Mikołajki

W ramach realizacji  zadań projektu ekolologicznego pt. "Czas na nową modę - sznujmy wodę!" "Krasnale" brały udział w warsztatach podczas których poznały sekrety roślin i zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym. Przeprowadzane podczas warsztatów doświadczenia i eksperymenty z wodą utrwaliły wiedzę przedszkolaków na temat wykorzystywania wody w codziennym życiu, sposobów jej zanieczyszczania i co najważniejsze sposobów jej oszczędzania. 

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne

Pażdziernik to czas kiszenia kapusty na zimę, bez której trudno wyobrazić sobie tradycyjną kuchnię polską. Podczas zajęć "Krasnale" poznały proces powstania kiszonej kapusty domowym sposobem. Z dużym zaangażowaniem pod czujnym okiem pani Danusi przyprawiały, mieszały i ubijały w słoikach kapustę. Za kilka dni będą mogły spróbować pełnej zdrowych witamin kiszonej kapusty,

Czytaj więcej: Kiszenie kapusty

W ramach realizacji zadań projektu ekologicznego pt. "Czas na nową modę - szanujmy wodę" "Krasnale" uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, podczas których poznały ekosystemy wodne i wodno-zależne oraz źródła zanieczyszczeń wód.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne