W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko - były kropelkami wody, obejrzały film „Niezwykła podróż kropelki” śpiewały piosenkę o zdrowej wodzie, poznały sposoby racjonalnego korzystania z wody. Obchody „Światowego Dnia Wody” to jedno
z zadań projektu ekologicznego „Czas na nową modę, szanujemy wodę” realizowanego w naszym przedszkolu w tym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody w Krasnalach

Realizacja programu wczesnej nauki czytania „Zabawy w czytanie”

W ramach realizacji tego programu dzieci rozpoznają własne imiona i imiona kolegów, rozwijają umiejętność analizy i syntezy słuchowej w obrębie słów, wyrazów, sylab, głosek i zdań. Korzystając ze „Ściany pełnej liter”(alfabet, wszystkie litery – duże, małe, drukowane, pisane, wizualny system dydaktyczny) przedszkolaki dostrzegają różnice między literami, porównują dźwięki z obrazem graficznym, bezstresowo przygotowują się do czytania.

Czytaj więcej: Literki

W tym roku nasza sala wzbogaciła się o nową tablicę multimedialną. Dzieci mają możliwość oglądania audycji muzycznych z panem Witkiem, doskonalą umiejętności grafomotoryczne, ćwiczą spostrzegawczość, pamięć i uwagę podczas zabawy w kalambury, oglądają ciekawe filmy edukacyjne, odbywają podróże i wycieczki w ciekawe miejsca.

Czytaj więcej: Tablica interaktywna

14 lutego w Walentynki wszyscy byliśmy dla siebie, mili, życzliwi i koleżeńscy.
Dzieci obiecały, że Walentynki w naszej grupie będą codziennie.

Czytaj więcej: WALENTYNKI

W grudniu "Krasnale" odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą białą, brodę i dźwigał na plecach worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i pięknie uśmiechnięty. Pomimo braku białego puchu jak zwykle dotarł na czas. Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami a całe spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej  i radosnej atmosferze. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!!!

Czytaj więcej: Mikołajki

W ramach realizacji  zadań projektu ekolologicznego pt. "Czas na nową modę - sznujmy wodę!" "Krasnale" brały udział w warsztatach podczas których poznały sekrety roślin i zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym. Przeprowadzane podczas warsztatów doświadczenia i eksperymenty z wodą utrwaliły wiedzę przedszkolaków na temat wykorzystywania wody w codziennym życiu, sposobów jej zanieczyszczania i co najważniejsze sposobów jej oszczędzania.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne