Od marca w związku z zaistniałą sytuacją oraz zawieszeniem zajęć w przedszkolu prowadziliśmy zajęcia zdalnie. Każdego dnia Rodzice otrzymywali propozycje zabaw i aktywności, by wspierać swoje dzieci w tym trudnym czasie. Pomimo odległości cały czas bawiliśmy i uczyliśmy się razem!!!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wielkie brawa dla Was a przede wszystkim dla naszych kochanych "Biedronek", które wytrwale i z zaangażowaniem podejmowały nasze wyzwania i korzystały z naszych propozycji zabaw.
Dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia, dzięki którym radosny uśmiech pojawiał się na naszych twarzach!!!

Czytaj więcej: Zdalna nauka "Biedronek"

 

Choć na odległość - to wciąż bawimy się i uczymy wspólnie. Wielkie brawa dla tych, którzy wytrwale podejmują nasze wyzwania! Dziękujemy Rodzicom za wspieranie swoich pociech i miłą współpracę. Cieszymy, że posyłacie nam zdjęcia naszych przedszkolaków, za którymi bardzo tęsknimy.
Pozdrawiamy i posyłamy gorące uściski!!!

  

Dzień urodzin jest dla każdego dziecka wyjątkowym dniem. W naszym przedszkolu świętujemy ten ważny dzień realizując zadania innowacji pedagogicznej opartej na współpracy z rodzicami pt. "Przedszkole otwartych drzwi". To ważne wydarzenie pełne radości i niezapomnianych przeżyć.

Czytaj więcej: "Ważny dzień" 

"Gliniane naczynia" to temat warsztatów plastycznych przeprowadzonych przez mamę Aleksandra. W grupie "Biedronek" pani Dorota, nauczyciel plastyki opowiadała przedszkolakom o życiu człowieka pierwotnego i rozwoju jego potrzeb. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadań programu współpracy z rodzicami pt. "Przedszkole otwartych drzwi". Dzieci mogły doświadczać i eksperymentować z gliną, badać jej właściwości. Nauczyły się tworzyć naczynia gliniane metodą wałeczkową. A przy okazji ćwiczyły sprawność manualną. Były to bardzo ciekawe i niezwykle produktywne zajęcia. Dziękujemy mamie Olka za zaangażowanie!

Czytaj więcej: Zajęcia z gliną

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci bal. 4 lutego już od rana w przedszkolu pojawiły się poprzebierane w kolorowe stroje dzieci. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, rycerzy, policjantów, piratów, Spider-Men'ów i wielu bohaterów znanych bajek.  Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej pełnej zabawy atmosferze.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!!! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas związany z wieloma tradycjami. Jedną z nich są jasełka - widowisko o narodzinach Jezusa. 17 grudnia "Biedronki" wystawiły jasełka dla swoich rodziców. Piękna sceneria i wspaniałe kostiumy wprowadziły zebranych gości w świąteczny nastrój. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie kostiumów a dzieciom gratulujemy wspaniałego występu!!! Po udanym przedstawieniu w sali pojawił się wyjątkowy gość z workiem pełnym prezentów. 

Czytaj więcej: Jasełka

W ramach realizacji programu ekologicznego "Dzieciom jest wesoło, gdy czyste powietrze w koło" 12.11.2019 roku dzieci z grupy "Biedronek" wybrały się na wycieczkę do Bełchatowa. PGE Giganty Mocy Bełchatów to warsztaty ekologiczne połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.  Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konsekwencji nieracjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz wyrabianie nawyków oszczędzania prądu w środowisku domowym i przedszkolnym.

Czytaj więcej: Giganty Mocy Bełchatów - realizacja projektu ekologicznego

Regulamin wycieczki do „Giganty Mocy” w Bełchatowie

1. Organizator: „Słoneczne przedszkole” Przedszkole nr 4 w Sieradzu
2. Koordynator: Paulina Włodarczyk, Jagoda Janiak
3. Termin: 12.11.2019r.
4. Uczestnicy: Grupa IV – Biedronki - 5-latki, Grupa V – Słoneczka – 6-latki
5. Wyżywienie: zapewnia przedszkole. W związku z wczesnym wyjazdem  prosimy, aby dzieci zjadły śniadanie w domu. Drugie śniadanie dzieci zjedzą dopiero w Bełchatowie. 
6. Kierownik wycieczki: Iwona Sobańska

Czytaj więcej: Regulamin wycieczki do Bełchatowa

18 października był bardzo interesującym dniem dla grupy Biedronek. Pani Agnieszka, mama Maciusia zaprosiła nas do gabinetu stomatologicznego na ulicy Sarańskiej. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść aby były silne i zdrowe, jak prawidłowo używać szczoteczki i pasty. Każdy z przedszkolaków przymierzył się do fotela dentystycznego i jechał nim w górę i w dół. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty. Spotkanie było jednym z zadań wynikającym z realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkole otwartych drzwi” i miało formę warsztatu naukowego z udziałem specjalisty. Mamie Maciusia bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!!!

Czytaj więcej: Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

Dnia 5 września (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Forma spotkania: organizacyjno-informacyjna.

Przewidywany czas spotkania to ok.1,5 godz.
Cel spotkania:
1. Przekazanie informacji przez dyrektora i wychowawcę.
2. Wybór metod do współpracy w ramach realizacji innowacji "Przedszkole otwartych drzwi".
3. Wybór rady grupy.
4. Zebranie opłat na ubezpieczenie dzieci.