15.05.2018 "Słoneczka" wybrały się z wizytą do odnowionej  Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas wizyty przedszkolaki poznały zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza.  Dzieci wspaniale się bawiły słuchając bajek czytanych przez Panie bibliotekarki i oglądając kolorowe książeczki. Na zakończenie wykonały piękne rysunki. Serdecznie dziękujemy  za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia!!!

Czytaj więcej: Z wizytą w bibliotece

Podczas zabaw badawczych z jajkiem "Słoneczka" porównywały wygląd jaj kurzych i przepiórczych. Sprawdzały również jakiego wywaru trzeba użyć, by zafarbować jajka na zielono, czerwono, niebiesko czy pomarańczowo. Na koniec eksperymentowania przedszkolaki zobaczyły, co stanie się ze skorupką jajka zamoczonego kilkanaście godzin w occie.

Czytaj więcej: Eksperymenty z jajkiem

Zabawy  teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Zabawy w teatr rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę i zwiększają poczucie własnej wartości. "Słoneczka" właśnie w taki "teatralny" sposób witały wiosnę. Było dużo radości i dobrej zabawy!!!

Czytaj więcej: Zabawy w teatr