W środę 20 stycznia "Słoneczka" wybrały się na wycieczkę do piekarni. Podczas tej wycieczki dzieci mogły zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Przedszkolaki poznały proces powstawania chleba, zapoznały się z wyglądem różnorakich maszyn służących do wyrobu pieczywa, a także miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstają bułki oraz chleb. Obejrzały maszyny, które wyrabiają ciasto, formy i piec w którym wypieka się pieczywo. W czwartek przedszkolaki piekły chleb pod czujnym okiem pani Jagody. Do urządzenia, które piecze chleb wsypały po kolei produkty. Dodawały także: siemie lniane, dynię, słonecznik oraz żurawinę. Upieczony chleb będą próbować Babcie oraz Dziadkowie na jutrzejszej (22.01.2016r.) uroczystości z okazji ich święta. "Słoneczka" są ciekawe, czy upieczony chlebek będzie im smakował? 

GALERIA