28 września 2015r. dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Pyszkowie w Nadleśnictwie Złoczew. Po dojeździe na miejsce dzieci uczestniczyły w krótkiej prelekcji nt. czym zajmują się myśliwi. Pan leśniczy mówił o ssakach i ptakach występujących w naszych lasach, ich zwyczajach i zagrożeniach z ich strony dla ludzi. Wśród omawianych zwierząt były dzik, sarna, niedźwiedź, lis, króliki, zające, kaczki, bażanty. Wypchane ptaki i ssaki dzieci mogły obejrzeć, dotknąć, zobaczyć jakiej są wielkości. Następnie wszyscy udali się do lasu na spacer. Przedszkolakom najbardziej podobało się ognisko, gdzie mogły na patyku usmażyć kiełbaskę. Na koniec dzieci wręczyły panu leśniczemu ogromną torbę kasztanów, żołędzi i orzechów.