Rodzinny konkurs czytelniczo-plastyczny miał na celu wspieranie przedszkolaków w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz w rozwijaniu ich zdolności plastycznych. Czytanie dzieciom ma istotny wpływ na rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne przedszkolaka, a przy tym przynosi mu radość i pozostawia cudowne wspomnienia. 
Wyniki konkursu: I miejsce - Alan S., II miejsce - Bartosz J., III miejsce - Oliwier M. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.
GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!!

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Czytamy razem"

"Dzień Ziemi" to coroczna prowadzona na całym świecie wiosenna akcja, której celem jest promowanie postaw proekologicznych. "Pszczółki" przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach zachęcających do dbania o naszą planetę. Przygotowały plakat pt. "ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO!!!". Tworząc plakat w ramach indywidualizacji każdy mógł wybrać formę pracy, która najbardziej mu odpowiada. Plakat ten posłużył przedszkolakom jako tło i dekoracja podczas zabawy dramowej. "Pszczółki" same wymyślały tytuły przedstawień o tematyce ekologicznej, które przedstawiały przed kolegami i koleżankami. Pracowite "Pszczółki"ponownie wykorzystując odpady komunalne wykonały eko-instrumenty, które posłużom wszystkim przedszkolakom. 

Czytaj więcej: "Dzień Ziemi" w grupie "Pszczółek"

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa. W tym dniu "Pszczółki" wybrały się do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sieradzu. Pani Urszula z wielką radością opowiadała o szkolnej bibliotece i znajdujących się w niej książkach. Wszyscy mogli też założyć kapelusz szczęścia, by poczuć się jak książkowi bohaterowie. "Pszczółki" z zaciekawoieniem słuchały bajki, którą czytała im Pani Ula. Po powrocie do przedszkola wysłuchały też rymowanki, którą przeczytała im koleżanka z grupy Maja, oglądały różne rodzaje książek zgromadzonych w przedszkolu i zachęcały rodziców do wspólnego czytania w domu i stworzenia własnej bajki...  Dziękujemy Pani Uli za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia !!!

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki