Dzisiaj mamy święto mamy,
sto buziaków mamom damy.
Sto uśmiechów, sto serduszek,
sto uścisków i kwiatuszek.

Serdeczne życzenia
dla wszystkich tatusiów,
od wszystkich córeczek i wszystkich synusiów.
Gorące uściski i słodkie buziaki,
serdeczne życzenia składają dzieciaki.

GALERIA

Maja rozpoczęła naukę w szkole muzycznej w tym roku szkolnym i już osiągnęła sukcesy. W środę zaprezentowała swoje umiejętności gry na skrzypcach
w naszym przedszkolu. Gratulujemy!

GALERIA

W czwartek 12.05.2016 r. "Krasnale" odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sieradzu. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, właściwego korzystania z nich, zwiedziły pomieszczenia (wypożyczalnia, czytelnia) oraz słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę. Na koniec przedszkolaki wypożyczyły książki.

GALERIA

Dziękujemy Piotrusiowi i jego mamie za wzbogacenie naszego
"Kącika przyrodniczego".

GALERIA

W środę cała grupa odwiedziła Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej. Czekały tam na nas niespodzianki przygotowane przez Fundację "Arka" z Białegostoku. Dzieci wzięły udział w grze ekologicznej, układały puzzle "Kwiaty zamiast śmieci" a na koniec oglądały szkołę.

GALERIA

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Wielką niespodziankę zrobiła nam Hania ze swoją mamą. Upiekły "wielkanocne babeczki" dla wszystkich dzieci i pań. Wypieki były bardzo smaczne!
Bardzo dziękujemy pani Agnieszko i prosimy o przepis.

Wiosna tuż tuż...
Na naszym parapecie zakwitły pierwsze kwiaty. Mamy krokusy, żonkile, hiacynty, bazie kotki. Założyliśmy hodowlę fasoli, pietruszki i cebuli. Dziękujemy za wzbogacenie naszego kącika przyrody:
mamie Kuby, mamie Mikołaja, dziadkowi Emilki, rodzicom Oli.

W grupie kontynuowany jest projekt edukacyjny "Zabawa w czytanie" z zastosowaniem metody dr Ireny Majchrzak. Dzieci potrafią układać swoje imiona bez użycia wizytówek oraz inne wyrazy, a nawet krótkie zdania z wykorzystaniem wszystkich poznanych liter.

GALERIA

W ramach realizacji projektu "Zabawa w czytanie" dzieci uczestniczyły w zajęciach "Piosenki do rysowania" z wykorzystaniem elementów Metody Dobrego Startu. "Krasnale" doskonaliły umiejętność kreślenia znaków w różnych kierunkach i w różnym tempie.

GALERIA

W grupie realizowany jest Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". W czasie spacerów dzieci poznawały różne źródła dymu. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki kolorowały obrazki z Dinkiem, który kontrolował stan środowiska i badał przyczyny jego zanieczyszczenia.

GALERIA

Dziękujemy mamie Mikołaja za zwiastuny Pani Wiosny.

W czwartek nasza grupa była na wycieczce w muzeum. Dzieci miały możliwość obejrzenia starej apteki, wykopalisk z terenu naszego regionu i wyposażenia komnaty dworskiej. Wielkie wrażenie na "Krasnalach" zrobiła sala ze sztuką ludową. Niektórym dzieciom trudno było uwierzyć, że zabawki robiono z papieru, gliny lub strugano z drewna.

GALERIA

Dzieci z grupy "Krasnale" zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 1 na bajkę pt. "Niezwykłe przygody Hani". Dzieci z kółka teatralnego z klas IV wprowadziły przedszkolaków w świat znanych i lubianych postaci bajkowych.

GALERIA

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu dzieci wzięły udział w zajęciach "Przyjaciele planety Ziemia" z panią Dorotą Orzechowską. Dzięki tym zajęciom dzieci poznały nowoczesne formy pracy z książką oraz zasady segregowania śmieci i sposoby ponownego ich wykorzystania. Po wysłuchaniu bajki o "Marcie i ufoludku" Krasnale wspólnie z paniami wykonały swoich przybyszy z innej planety z plastikowych butelek, papierowych pudełek.
Było wesoło i zabawnie.

GALERIA I                  GALERIA II

5 października 2015r. "Krasnale" wybrały się na wycieczkę do Parku Staromiejskiego w Sieradzu. Pogoda tego dnia dopisała, świeciło piękne słonko. Dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się źródłem wiedzy o przyrodzie.

GALERIA

28 września 2015r. dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Pyszkowie w Nadleśnictwie Złoczew. Po dojeździe na miejsce dzieci uczestniczyły w krótkiej prelekcji nt. czym zajmują się myśliwi. Pan leśniczy mówił o ssakach i ptakach występujących w naszych lasach, ich zwyczajach i zagrożeniach z ich strony dla ludzi. Wśród omawianych zwierząt były dzik, sarna, niedźwiedź, lis, króliki, zające, kaczki, bażanty. Wypchane ptaki i ssaki dzieci mogły obejrzeć, dotknąć, zobaczyć jakiej są wielkości. Następnie wszyscy udali się do lasu na spacer. Przedszkolakom najbardziej podobało się ognisko, gdzie mogły na patyku usmażyć kiełbaskę. Na koniec dzieci wręczyły panu leśniczemu ogromną torbę kasztanów, żołędzi i orzechów.

GALERIA

Nasze rączki małe prace wykonały wspaniałe
kolorowe i wesołe zdobią nam przedszkole.

W dniu 18.09.2015r. (piątek) odbyła się audycja muzyczna pt. "A w przedszkolu gra muzyka". Dzieci miały okazję zapoznać się z dźwiękami: buzuki, akordeonu, fletu irlandzkiego. Na koniec "Krasnale" zaśpiewały utwór na melodię Ma-ma-Maria.

Czytaj więcej: Audycja muzyczna

Zajęcia
- rytmika (czwartek godz. 9.30 - 10.00)
język angielski (środa godz. 10.00 - 10.30 oraz piątek godz. 11.00 - 11.30)