Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy". Program ten jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wsród pracowników przedszkoli oraz rodziców. Program ma promować zrównoważoną dietę oraz kształtować u dzieci właściwe nawyki żywieniowe. W naszym Przedszkolu trwają szkolenia dla personelu w zakresie prawidłowego odżywiania dzieci. W ramach programu Pani Barbara Godlewska - edukatorka żywieniowa i dietetyczka zagląda do nas regularnie, by podzielić się z nami swoją wiedzą, a także po to, by dokonywać oceny naszych jadłospisów i przekazywać indywidualne wskazówki i propozycje ułatwiające dostosowanie się do najnowszych zaleceń żywieniowych dla najmłodszych. Także nasze przedszkolaki skorzystały z cennych porad pani Basi, uczestnicząc w warsztatach "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" - estetyka na talerzu. Wspólnie z panią dietetyk dzieci budowały Piramidę Zdrowego Żywienia, dowiadując się tym samym co jest zdrowe, a czego należy unikać. Na koniec przedszkolaki wprowadziły zdobytą wiedzę w życie samodzielnie komponując i przygotowując podwieczorek.

GALERIA

Poruszane tematy na szkoleniach dotyczą ogólnych zasad żywienia, ale także szczegółowych informacji o wpływie i konieczności ograniczania soli, cukru, alergiach pokarmowych, roli nabiału w diecie, istoty picia wody, czy psychologicznym podejściu do niejadków.

Linki do pobrania
01_Razem wprowadzamy zmiany przedszkole_prawidłowe żywienie