ZAPROSZENIE !!!

Rada Rodziców, dzieci i  nauczyciele Przedszkola Nr 4 "Słoneczne przedszkole" w Sieradzu serdecznie  zapraszają na 
XIX Festyn Rodzinny,
który odbędzie się  w czwartek 30 maja 2019 roku
w godzinach 14:30-17:30 w ogrodzie przedszkolnym!!!

W programie festynu pod hasłem: "Bawimy się razem" m.in.:
- malowanie twarzy,
- dmuchany plac zabaw XXL,
- zabawy animacyjne,
- zabawy ruchowe,
- zabawy taneczne,
- stoiska gastronimiczne,
- wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Rodzice zainteresowani pomocą w przygotowaniach proszeni są o kontakt z wychowawcami grup.

 

W ramach realizacji autorskiego programu "Dziś przedszkole jutro szkoła" starszaki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Sieradzu. Podczas wizyty przedszkolaki obejrzały krótki występ artystyczny w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Współpraca ze szkołą podstawową pozwala "przyszłym uczniom" eliminować poczucie lęku i obawy przed nowym środowiskiem. 

Czytaj więcej...

7 maja "Stokrotki" i "Słoneczka" w ramach Dni Otwartych odwiedziły Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu. Przedszkolaki zapoznały się z ofertą edukacyjną placówki. Z uwagą słuchały koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. 

Czytaj więcej...

SZANOWNI PAŃSTWO


W tym roku nasza placówka pracuje w miesiącu sierpniu.
Podaję terminy złożenia deklaracji uczęszczania dziecka do przedszkola podczas wakacji w roku 2019.

- od 13.05.2019 r. – 17.05.2019 r. ( dla placówki macierzystej – nasze przedszkole) w nieprzekraczalnym terminie  Deklaracje do pobrania u wychowawców grup od 13 maja należny  wypełnić czytelnie.

- od 20.05.2019 r. do 24.05.2019 r. ( dla placówki zastępczej – inne przedszkole), deklarację do  wybranego przedszkola należy złożyć osobiście  w  danym przedszkolu  w nieprzekraczalnym   terminie.

Deklaracje do pobrania u wychowawców grup od 13 maja należny wypełnić czytelnie.

Czytaj więcej...

Bohaterami kwietniowego spotkania z muzyką były fascynujące instrumenty: puzon oraz tuba. Przedszkolaki miały możliwość poznać wygląd i brzmienie tych instrumentów. Koncert ten był kolejną okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci. 

Czytaj więcej...

02 kwietnia w przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których przedszkolaki eksperymentowały z formą, kolorem, kształtem i zapachem. Podczas zajęć dzieci tworzyły z gliceryny pachnące, kolorowe mydełka. Celem warsztatów było rozwijanie wyobraźni dzieci a przede wszystkim pobudzanie ich zmysłów i doznań sensorycznych. 

Czytaj więcej...

Chcąc uczcić Międzynorodowy Dzień Książki dla Dzieci starszaki wybrały się do Biblioteki Miejskiej, gdzie obejrzały przedstawienie kukiełkowe na motywach baśni Hansa Christiana Andersena "Calineczka". Dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie i miłe spotkanie!!!

Czytaj więcej...