W poniedziałek 01.02.2021 roku w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. W tym roku bal był wyjątkowy i zupełnie inny niż zawsze, bo każda grupa bawiła się w swojej sali, która tego dnia zamieniła się w salę balową. Poprzebierane w różne postacie  przedszkolaki świetnie bawiły się uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci, nawet mimo chwilowego zmęczenia.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów!

Kolejny bal już za rok!!! smiley

Czytaj więcej...

Nasze przedszkole realizuje Program edukacji ekologicznej współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pt. " Czas na nowa modę - szanujmy wodę!". W ramach działań objętych programem ekologicznymw dniu 28 styczenia 2021 odbył sie konkurs wiedzy  pt. "Woda znana i nieznana". Reprezentanci grup podzielili  się wiedzą na temat  znaczenia wody  dla zdrowia i życia człowieka a jednocześnie uczyli  się  „dobrych praktyk” związanych z oszczędzaniem  wody w życiu codziennym. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę oraz dla grupy ciekawą grę ekologiczną. GRATULUJEMY !!! 

Czytaj więcej...

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To magia Świąt Bożego Narodzenia.

Właśnie takich Magicznych Świąt,
pełnych spokoju i  rodzinnego ciepła. 
Świąt bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
niosących radość i odpoczynek.


Pełnego optymizmu, wiary, szczęścia  i powodzenia 
Nowego 2021 Roku 

wszystkim Rodzicom i Wychowankom
życzy 

Dyrektor wraz z pracownikami  Przedszkola nr 4
"Słoneczne Przedszkole"
w Sieradzu

10 grudnia 5i6-latki brały udział w kolejnych  warsztatach ekologicznych w ramach realizacji zadań współfinansowanego ze środków WFOŚIGW w Łodzi programu edukacji ekologicznej pt. "Czas na nową modę - szanujmy wodę!". Celem warsztatu pt. "Niebieska planeta" było uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla organizmów żywych i funkcjonowania ekosystemów.  Podczas doświadczeń i eksperymentów z wodą przedszkolaki dowiedziały się, do czego używamy wody w codziennym życiu, w jaki sposób ją zanieczyszczamy i jak ją oszczędzać. Pamiątką ze spotkania z panią Alą był wodny kwiat z ważnym przesłaniem w środku. To były bardzo interesujące zajęcia! 

Czytaj więcej...

3 grudnia do naszego przedszkola przyjechali niecodzienni goście, byli to pracownicy Sieradzkiego  WORD-U  i przedstawiciele policji. Goście  przywieźli dla dzieci odblaskowe znaczki i kamizelki. Przedszkolaki zdały krótki test ze znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania z sygnalizacji i konieczności używania odblasków szczególnie teraz późną jesienią, kiedy tak szybko zapada zmrok. Najwięcej zabawy było  w czasie wspólnego dekorowania drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Powstała  najbardziej odblaskowa choinka w  naszym mieście. Teraz już dzieci doskonale wiedzą że ,…kierowcy widzą  Cię wieczorami, gdy masz ubranko swe z odblaskami…”
Dziękujemy za miłą i pouczającą wizytę i odblaskowe prezenty!!!

Czytaj więcej...

Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty...
Wszystkie misie my kochamy i ich święto dzisiaj mamy!!!  

25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W "Słonecznym przedszkolu" świętowanie tego niezwykłego dnia to juz tradycja. W tym roku ze zwzględu na sytuację epidemiczną świętowanie wyglądało inaczej niż zwykle, bo przedszkolaki nie mogły przynieść i pochwalić się przed kolegami swoimi ulubionymi misiami i każda grupa świętowała odddzielnie. Jedni poznawali historię powstania tej niezwykłej zabawki, inni bawili się i tańczyli przy "misiowych piosenkach". Nie zabrakło również "misiowych zagadek" i słodkiej "misiowej" niespodzianki. 

Czytaj więcej...

Z uwagi na to, iż zwierzęta w schronisku Funny Pets w Czartkach potrzebują mokrej i suchej karmy oraz koców bardzo proszę o włączenie się w coroczną akcję pomocy zwierzakom organizowaną w naszym przedszkolu. Wszystkie zebrane rzeczy trafią do schroniska w Czartkach. Bardzo proszę o dostarczenie ich do piątku 11.12.2019 koordynatorom zbiórki pani Paulinie Włodarczyk i Beacie Leszczyk, gr II Pszczółki. Zbiórka jest dobrowolna.
Z góry dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt!