Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.
Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.
Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.
Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy (Miasta) przygotowane zostało stanowisko do samospisu. Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

     W kwietniu w czasie edukacji zdalnej zaprosiliśmy naszych przedszkolaków  i ich rodziców do wzięcia udziały w konkursie plastycznym
pt. „Oszczędzaj  wodę".  Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym  wykonaniu  przez dziecko pracy plastycznej  promującej  racjonalną  gospodarkę zasobami wodnymi.  Celem konkursu było dzielenie sie wiedzą na temat  znaczenia wody dla zdrowia i życia człowieka, roślin  i zwierząt. Kształtowanie postaw ekologicznych wśród społeczności przedszkolnej. Uczenie  „dobrych praktyk”  związanych z oszczędzaniem  wody w życiu codziennym. Integracja  środowiska  rodzinnego. Wskazanie   konieczności  dbania o zasoby wody pitnej .

                     

Czytaj więcej...

         22 KWIETNIA przypada  Światowy dzień Ziemi ,to wydarzenie obchodzone niemal na całym świecie. Celem tego wyjątkowego święta jest zwrócenie uwagi mieszkańców naszej planety na problemy związane z ochroną przyrody i promowanie postaw ekologicznych.

       Pomysł obchodów Dnia Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Pierwszy  Dzień Ziemi został ustanowiony w równonoc wiosenną, czyli 21 marca. Pomysłodawcą był amerykański senator Gaylord Nelson, który bardzo często włączał się w problematykę ochrony natury. Miesiąc później przeprowadzono manifestację ekologiczną, a na pamiątkę tego wydarzenia za datę święta uznano właśnie 22 kwietnia. Kolejnym krokiem było wprowadzenie w 2007 roku  „Godziny dla Ziemi", przypadającej w ostatnią sobotę marca. Celem akcji jest zachęcenie do oszczędności energii elektrycznej oraz refleksja nad zmianami klimatycznymi. Na jedną godzinę w wielu domach, biurach, a nawet miastach gasną światła oraz wyłączane są urządzenia elektryczne. Oficjalnie w 2009 roku ten dzień Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.

Dzień Ziemi do Polski dotarł dopiero w 1990 roku i od tamtej pory aktywnie bierzemy udział w wielu programach oraz podejmując działania zmierzające do poprawy stanu naszego środowiska. Dzieci i młodzież biorą udział w projektach związanych ze środowiskiem oraz w akcji ,,sprzątanie świata”, czyli wyjściach do parków i lasów, gdzie poprzez zbieranie odpadów uczą się, jak nie zaśmiecać naszej planety.

       Nasza społeczność  przedszkolna  zaakcentowała wyjątkowość tego dnia strojem (wszyscy ubrani na zielono) i działaniami związanymi ze zdobywaniem wiedzy na temat ochrony przyrody. Utrwaleniu   zachowań  proekologicznych służyły ;  filmy edukacyjne, warsztaty , eksperymenty, zabawy dydaktyczne,  piosenki , rymowanki  i działania plastyczne. Efekty działań edukacyjnych pozwalają mieć nadzieję ,że wychowujemy pokolenie  Eco.

Szanowni Rodzice!

     W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa ogłoszonym w dniu 25.03.2021 r. przez Ministerstwo Zdrowia informujemy, że w terminie 27.03 - 09.04.2021 roku  Przedszkole nr 4 "Słoneczne Przedszkole"  w Sieradzu  jest zamknięte. W wyżej wymienionym terminie narzędziem wzajemnego kontaktu będzie platforma oświatowa Vulcan - iPrzedszkole, gdzie nauczyciele poszczególnych grup będą zamieszczać dla swoich wychowanków działania o charakterze edukacyjnym.

   Wyjątkiem będzie możliwość uczęszczania do naszego przedszkola dzieci osób ujętych w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI  z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19.  Dyrektor przyjmuje dziecko na wniosek Rodzica znajdujący się na stronie iprzedszkola - wersja do pobrania.

Życzymy Dzieciom i Wam drodzy Rodzice dużo zdrowia. 

Rodzicom, Dzieciom, Przyjaciołom Przedszkola życzymy, by ten szczególny czas Świąt Wielkanocnych trwał
w zdrowiu, wzajemnej życzliwości i był okazją do przywołania dobrych wspomnień rodzinnych spotkań, które niebawem będą znów możliwe…

życzą

Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola

W dniu 22 marca przypada
 Światowy Dzień Wody.

      W ramach obchodów tego wyjątkowego święta,  przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Każda grupa stworzyła plakat
 pt. "Woda źródłem życia". Plakaty zostały wyeksponowane w szatni. Nauczyciele z dziećmi rozmawiają systematycznie na temat znaczenia wody i konieczności jej oszczędzania. Wszystkie  działania maja na celu budowanie u dzieci postawy ekologicznej w zakresie ochrony wód i racjonalnego korzystania z jej zasobów.

Czytaj więcej...

"Nasza pomoc jest jak kropla w morzu (...) ale bez niej ocean byłby uboższy"

"W dniach 16.03.2021r. – 19.03.2021r. w naszym przedszkolu odbędzie się Kiermasz  świąteczny.
Dochód z kiermaszu w całości  przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje koleżanki  - pracownika naszego przedszkola.
Za włączenie się do akcji z góry serdecznie dziękujemy.